fbpx
Zobacz jak wygląda nasz

Gabinet tlenoterapii

Zapraszamy na

Wirtualną wizytę w gabinecie

Opinie lekarzy na temat tlenoterapii

„Tlenoterapia hiperbaryczna to najbezpieczniejszy sposób na zwiększenie cyrkulacji komórek macierzystych w organizmie, o wiele bezpieczniejszy niż którakolwiek z opcji farmaceutycznych”.
prof. Stephen Thom
Prof. Stephen Thom
University of Pennsylvania School of Medicine
“Terapia tlenem hiperbarycznym może przynieść zaskakujące rezultaty, zadziwiająco poprawia efekty leczenia, należy zatem bezwzględnie dopełniać nią standardową terapię rozmaitych schorzeń”.
dr jeffrey niezgoda
Dr Jeffrey Niezgoda
Dyrektor American College of Hyperbaric Medicine

Często zadawane pytania

Mimo iż sesje tlenoterapii hiperbarycznej, są bezpieczną formą wspomagającą leczenie, to występują pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają podjęcia tej formy terapii. Do takich pacjentów należą osoby:

 • w ciąży,
 • z rozrusznikiem serca,
 • po zabiegu operacyjnym w okolicach klatki piersiowej, jamy brzusznej i ucha,
 • z niektórymi chorobami płuc,
 • w trakcie przeziębienia lub z gorączką,
 • z zapaleniem ucha,
 • borykające się z zapaleniem nerwu wzrokowego.

Każdą wątpliwość najlepiej jest przedyskutować z lekarzem pierwszego kontaktu

Tak, nagłej i wymaganej tlenoterapii hiperbarycznej poddawani są pacjenci, którzy:

 • doznali zatrucia tlenkiem węgla
 • zatoru powietrznego
 • urazu dekompresyjnego mózgu
 • choroby dekompresyjnej

W tych okolicznościach sesje w komorze hiperbarycznej są priorytetowe.

Zgodnie ze stanem dzisiejszej wiedzy, nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe do tlenoterapii hiperbarycznej. Hiperbarię zaleca się już nawet noworodkom, które cierpią na niedotlenienie okołoporodowe. Nieważne, czy jesteś osobą w wieku senioralnym, czy dzieckiem, zapraszamy do naszego gabinetu.

Należy pamiętać, że temperatura w komorze hiperbarycznej jest o kilka stopni wyższa, stąd proponujemy, by ubrać się w taki sposób, aby było nam wygodnie oraz przewiewnie. Zalecamy wybrać tworzywa naturalne, czyli takie, które nie wywołają tarć elektrostatycznych.

Pracownicy naszej kliniki posiadają certyfikaty oraz  zostali przeszkoleni tak, by takie skutki nie nastąpiły. W dodatku, komory hiperbaryczne OMNIOXY wykorzystują technologię przerw w dostawie tlenu, co znacznie niweluje ryzyko zatrucia.

o zależy, z jakimi dolegliwościami do nas przychodzisz. Zazwyczaj, do uzyskania pożądanych efektów zalecamy minimum trzy sesje kuracji. Natomiast w ciężkich przypadkach polecamy skorzystanie z pakietu dwudziestu zabiegów.

Komory OMNIOXY nie są ciemnym, wyizolowanym pomieszczeniem. Wyposażone są w siedem dużych okien, co daje poczucie przestrzeni, bezpieczeństwa i komfortu. Ponadto cały zabieg jest kontrolowany przez personel gabinetu tlenoterapii hiperbarycznej. Jeśli tego potrzebujesz, zapewnią oni stały kontakt wzrokowy jak i głosowy.

To kwestia bardzo indywidualna, na którą nie jesteśmy w stanie udzielić jednej odpowiedzi. Istnieją przypadki chorób nowotworowych, na które tlenoterapia pomaga oraz są takie, na które ten sam rodzaj terapii szkodzi. Jeżeli chorujesz na nowotwór, bezwzględnie skonsultuj swoją wizytę w naszym gabinecie z lekarzem prowadzącym.

Scroll to Top